Kniha návštěv

Kolísání dostřiku závlahy

Datum: 03.08.2018 | Vložil: Petr Šoulák

Dobrý den, mám závlahu v kombinaci s vrtem, čerpadlem a tlakovou nádobou bez vaku. Vše je spočítané, aby vypínací tlaky čerpadla byly v mezích spotřeby vody pro jednotlivé sekce závlahy. Poslední dobou dochází po cca 10minutách běhu závlahy ke kolísání dostřiku závlahy, k tomu se dostaví i sykot některých trysek. Čerpadlo běží během této doby kontinuálně a na tlakovce nejsem schopen identifikovat zda dochází ke kolísání tlaku, není to vidět. Čím by to mohlo být způsobeno? Odchází čerpadlo, zpětná klapka, některý z hlavních ventilů závlahy neudrží plně otevřený stav a začne cyklovat?
Děkuji za odpověď,
Petr Š

Čerpadlo SVA 25

Datum: 21.03.2017 | Vložil: Jiří Švrček

Dobrý den!
Kolem těsnění z lojové šňůry, i po výměně nových pěti kroužků, neustále dost ukapává voda. Přitahováním se vytlačuje ze šňůry lůj a voda druhý den opět ukapává.
Přestože s uvedeným čerpadlem mám již 35-ti leté zkušenosti, s touto závadou si nevím rady. Poraďte prosím, co může být příčinou. Ještě podotýkám, že tato závada nabíhala postupně. V průběhu provozu za poslední cca 3 měsíce bylo potřeba těsnění dotahovat čím dál, tím častěji. Jsem s pozdravem Jiří Švrček

Membránové čepadlo

Datum: 26.02.2017 | Vložil: Kyzlík

Dobrý den, mám membránové čerpadlo RUCH po několika letech se mi povolila matka upevňující membránu. Má se matka upevňující membránu silně utáhnout? Nebo má mít vůli mezi pružinou a membránou. Děkuji. Kyzlík

Oprava darlingu

Datum: 04.12.2016 | Vložil: Zdeněk Sobotník

Začala mi prskat voda z kohoutku při odběru,čerpadlo dlouho nasává a potrubí a nebo v nádrži to bublá,jako by padala voda zpět do studny.Z ventilku na nádrži fouká vzduch,tak že duše je asi dobrá. Nevím,jestli to bude sací koš,prosil by jsem o radu,co by to mohlo být?

Domácí vodárna

Datum: 04.05.2016 | Vložil: Kulhánek Jaroslav

Setkal jsem se již se spousty řemeslníků, někteří byli ochotni jiní né. Ale co se mi přihodilo s čerpadlem tak to teda byl gól.Porouchala se nám domácí vodárna a tak jsem se obrátil o radu na pana Plačka. Celou závadu jsme odstranili během telafonická rozmluvy. Děkuji za ochotu a za pomoc. Velice každému doporučuji se s problémen čerpání obrátit na pana Plačka.
S pozdravem Kulánek - Vojnice

Velký dík

Datum: 15.11.2015 | Vložil: Dvořákovi

Panu Plačkovi patří velký dík.Ochotný,milý,velice vstřícný člověk.Rozumí své práci a má lidský přístup s kterým už se bohužel v dnešní době moc nesetkáváme.Pane Plačko ještě jednou moc děkujeme,jen je škoda,že jsme o Vás nevěděli dříve.Opravdu děláte zázraky na počkání a nemožné do tří dnů.Velký dík Dvořákovi

ponorné čerpadlo do studny má malý tlak

Datum: 22.07.2015 | Vložil: Drahokoupil

Dobrý den, zakoupil jsem si „Čerpadlo ponorné Power Up TO-79905 - 750 W“. Čerpadlo po spuštění do studně dává tlak asi jako kdybyste provzdušňoval vodu v akváriu pokojových rybiček. Rád bych se tak dozvěděl, jestli něco nedělám špatně, než budu čerpadlo reklamovat. Několikrát jsem čerpadlo vytáhl a znovu spustil do studny a asi dvakrát se pomalu výtlak zvýšil tak, jak by asi mělo čerpadlo fungovat. Mám ho nejprve ponořit bez zapojení aby se naplnilo vodou a pak teprve zapojit do sítě, nebo je porouchané. Motor běží bez problému. Nebo může být uvolněné oběhové kolo na hřídeli. Prosím poraďte než ho budu reklamovat.

Děkuji

Lidský přístup

Datum: 08.07.2015 | Vložil: J. Pěnkava


Po několika navštívených stránkách,které se týkaly čerpadel jsem se vrátil na stránky pana Plačka. Jeho přístup je velmi přirozený a to mě nadchlo. Následující den jsem mu zavolal a probral s ním svůj problém. Stránky opravdu vystihují i přístup pana Plačka. Poradil mi, doporučil mi možná řešení problému a jednoduše se snažil pomoci, i když to vlastně nevede k zisku pro něj..
Jsem sice trochu z daleka, ale vzhledem, že jezdím občas kolem, určitě se u něj zastavím a nechám opravit co bude případně třeba, nebo zakoupím nové. Jeho osobní a lidský přístup je mi blízký. Rozhodně dopopručuji užít jeho služeb, za slovy stojí i činy. Děkuji J. Pěnkava

Vodárna stále běží

Datum: 13.07.2014 | Vložil: Klotzova

Vodárna funguje normálně, voda teče dobře, ale vodárna nevypne a pulsuje. Vyměnili jsme tlakový spínač. Závada přetrvává. Můžete pomoci?
Děkuji za odpověď
Klotzová

Porouchané kalové čerpadlo

Datum: 25.02.2014 | Vložil: Kocek Miroslav

Dobrý den,u kalového čerpadla 1fáz.se přestal točit motor.Po vyčištění hřídelky motor pouze hučí,ale netočí se.Při otáčení rukou se točí,ale jak zapnu proud,tak se jakoby zasekne a už s ním nehnu.Kondenzátor jsem zkusil vyměnit,ale nepomohlo to.Můžete poradit?
Děkuji S pozdravem Kocek Miroslav

1 | 2 | 3 | 4 >>

Přidat nový příspěvek